اپیزود شماره ۱ از مجموعه پادکستهای چگونه ذهنی ورزشکار داشته باشیم

خلاصه:دوره رایگان چگونه ذهنی ورزشکار داشته باشیم در ۸ قسمت تهیه شده با هدف آموزش تکنیک های ذهنی برای کسانی که میخواهند در وضعیت زندگی خود از طریق کنترل بر ذهن ،تغییرات مثبت ایجاد کنند و سلامتی و آرامش را به خود هدیه دهند.

برای ذخیره یا گوش دادن به اپیزود شماره ۱ 

از مجموعه پادکستهای چگونه ذهنی ورزشکار داشته باشیم

از لینک زیر اقدام بفرمائید:

 

دانلود
پادکست

چگونه ذهنی ورزشکار داشته باشیم

چگونه ذهنی ورزشکار داشته باشیم؟

مقدمه:

سلام ، من مسعود پورتیموری هستم .

ما امروز میخوایم در رابطه با ذهن و اینکه چطور میتونیم ذهنی ورزشکار داشته باشیم باهم صحبت کنیم ، خب قبل از اینکه زمزمه های ذهنی منفی کار خودشون رو شروع بکنن و شمارو از ادامه شنیدن این فایل صوتی منصرف کنن ، من از شما میخوام که یک دقیقه مقاومت کنید و ادامه بدید تا به شما بگم داستان از چه قراره که این اتفاق میافته.

شما وقتی دکمه جستجوی اینستاگرامتو بزنی با موجی از بدنهای شش تکه و سیکس و پک روبرو می شی، و  وقتی بری داخل صفحه ها و توضیحات رو بخونی ،متفق القول همگی هدفشون اینه که به شما برنامه های ورزشی  مکمل و قرص دارو بفروشن، ولی ما امروز میخوایم بگیم که برای ورزش کردن با هر هدفی فقط کافی هست که به ذهنتون مسلط بشید .

حالا ما حرف حسابمون چیه؟ چی میخوایم بگیم به شما؟

میخوایم بگیم که چطور میتونید ذهنتون رو دستخوش تغییرات مثبت کنید و هرروز ورزش کنید.بدون نیاز به یک عدد قرص تا آخر عمرتون در صحت و سلامت کامل بسر ببرید و چطور میتونید سبک زندگیتون رو با ورزش وفق بدید .

هدف من و روی صحبت، با کسانی هس که میخوان ورزش کنن ، مهم نیس که این ورزش چیه؟ مهم نیست شنا میکنی یا میری میدویی! مهم نیست دوچرخه سواری میکنی یا توی خونه میخوای تمرین ورزشی انجام بدی، مهم اینه که هرروز بخشی از ساعات روزانه زندگی خودت رو به ورزش کردن اختصاص بدی و از مزایای  بی نظیرش بهره مند بشی.مهم اینه که سبک زندگیت حول محور ورزش بچرخه!

ما میخوایم بگیم که چطوری میتونیم با زمزمه های منفی که مارو از ورزش کردن باز میدارن و به سمت تنبلی میبرن مبارزه کنیم و چه تکنیکهایی برای این کار وجود داره.

اگه تا اینجای کار رو گوش کردی ازت میخوام ۲ ،۳ دقیقه دیگه بمن وقت بدی تا بیشتر این موضوع رو بازش کنیم و به نتیجه برسیم.

وقتی شما میتونی با ورزش روزانه تا آخر عمر، خودتو از از نظر سلامتی بیمه کنی واز شر بیماریهای جورواجور خلاص بشی خب چرا نباید این راه رو انتخاب کنی؟!

مشکل اصلی توی ذهن ماست ، وقتی شما بتونی نبرد بین میتوانم و نمیتوانم رو توی ذهنت ببری ،اونوقته که شروع میکنی به اقدام کردن و ما میخوایم این موضوع و راه حل اون رو با هم بررسی کنیم.

ذهن ورزشکار

با ورزش روزانه ، اعتماد به نفس ما میره بالا ، شاداب تر می شیم ، بیشتر می خندیم ، بیشتر آرامش داریم  شبها راحت تر می خوابیم ، به فکر تهیه قرص و دارو و مکملهای غذایی اصل یا تقلبی نیستیم، دفترچه بیمه درمانیمون رو فراموش میکنیم ، ذهنمون رو درگیر مشکلات استفاده از داروهای جورواجور و عوارض ناشی از اونها نمیکنیم، مشکلات گوارشی نداریم ، مشکلات کبد و کلیه و مغز استخوان و بیماریهای مختلف از زندگی ما خارج میشن،آرامش بیشتری داریم، بیشتر میخندیم سرحال تر هستیم ، قوای جسمانی بهتری داریم ، توی فعالیتهای روزانه پرصلابت تر هستیم و بدنی همیشه روی فرم و آماده خواهیم داشت.

از همین ابتدا که مشغول مطالعه این کتاب  هستید ، انتخاب با شماست که همین الان ببندینش و به راه قبلی ادامه بدید ،یا صبر کنید و ادامه بدید تا دقیقا برسیم به این راه حل که باید چیکار کنید تا بتونید در کمال آرامش ذهنتون رو دستخوش تغییرات مثبت بکنید.

خب چرا ما اول این فایل صوتی یه دقیقه وقت از شما خواستیم و چرا شما این وقت رو بما دادید؟ چرا با وجود اینکه از یک دقیقه هم بیشتر شد و ما باز هم از شما دو سه دقیقه دیگه وقت خواستیم ، بازم شما صبر کردید و داستان رو ادامه دادید؟

خب الان دقیقا میخوایم بررسی میکنیم چه اتفاقاتی توی ذهن شما افتاد توی همین چند دقیقه:

ببینید دوستان ،ذهن انسان نیاز به اعتماد و نتیجه گیری داره ،یعنی اینکه وقتی یه مطلبی مثل همین مطلب که الان مشغول مطالعه یا شنیدن اون هستی ، کنجکاویت رو قلقلک میده اول با خودت میگی بذار دانلودش کنم حالا ضررکه نداره حجمشم خیلی نیست  بعد که دانلودش کردی و شروع میکنی به پیگیری مطالب چون با نویسنده آشنا نیستی و نمیدونی چی قراره بهت بگه ، اگه برات جذاب نباشه بعد از ۳۰ ثانیه الی یک دقیقه ،ذهنت اونقدر پالسهای منفی تولید میکنه که تو از خیرش میگذری و از ادامه دادن منصرف میشی و فایل رو میبندی و دیگه هیچوقت به سراغش نمیایی و به این خاطر بود که ما ابتدای موضوع گفتیم که قبل از اینکه شما منصرف بشید یک دقیقه به ما وقت بدید.

 ولی اگه مطلبش برات جذاب باشه و ۱ دقیقه اول رو رد کنی ،(قبل از به وجود اومدن موج منفی بعدی)  بازم ۲ ، ۳ دقیقه زمان داریم که با هم باشیم و من بتونم با مطالبی که عنوان میکنم اعتماد شما رو از بابت تازه بودن وبه دردبخور بودن اون جلب کنم و اگه این مرحله رو هم، باهم رد کنیم ذهن شما به این نتیجه میرسه که این مطلب به دردش میخوره ، سرکاری نیست وبهتره که اون رو دنبال کنه !

در واقع توی همین چند دقیقه بارها افکار منفی به ذهن شما هجوم آوردن که شمارو از ادامه دادن راهی که فکر میکردید ممکنه به شما کمک کنه، منصرف کنن.

ولی شما صبر کردید و از خودتون در مقابل افکار منفی مقاومت نشون دادید ، زمزمه های ذهنی که ممکن بود شما رو ناامید کنن و شما به حرفشون گوش کنید و از ادامه دادن مسیر منصرف بشید، نتونستن اینبار شمارو قانع کنند و شما کار رو دنبال کردید.

 تمام حرف ما همین موضوع هست که چطوری از شر این زمزمه ها خلاص بشیم ، افکار منفی که مارو از پیشرفت باز میدارن و مانع این میشن که ما حالمون خوب باشه ، مارو میترسونن ، چطوری باید باهاشون مبارزه کنیم و اونها رو با افکار مثبت جایگزین کنیم.

بالاخره ذهن انسان به صورت مداوم مشغول تولید رشته های فکری هست ، این افکار از کجا ریشه میگیرن؟ از کجا میان ؟ چرا تو کله بعضی آدمها به جای افکار منفی ، افکار مثبته؟ خب ذهن که داره پردازش میکنه ، براش هم مهم نیست منفیه یا مثبت ، مثل موتور ماشین که داره نیرو تولید میکنه و براش مهم نیست که سکان هدایتش سمت خاکی بره یا آسفالت ، ذهن ما هم براش مهم نیست به چی داره فکر میکنه ، اون فقط کار خوشو میکنه ، خب چکار کنیم وقتی که ذهن داره کار میکنه ، مدام احساس خوب به ما منتقل کنه؟ مدام افکار مثبت رو پردازش کنه؟

چکار کنیم ذهنمون فقط و فقط نیمه پر لیوان رو ببینه؟

میخوایم بررسی کنیم که یک آدم ورزشکار که ورزش کردن رو به بخشی از عادات روزانه خودش تبدیل کرده ، چطوری تونسته اینکارو بکنه؟

ذهن ورزشکار

چطوری تونسته خودش رو از افکار منفی دور نگه داره ؟

افکاری که همش تو ذهن همه ماها میچرخن و بهمون میگن: بابا ولش کن، کی حوصله داره ، آخه لباس ندارم ، کسی نیست که باهاش برم باشگاه ، نمی دونم چطوری باید ورزش کنم و هزاران هزار فکر مزاحم دیگه ، که نتیجه همشون توقف و عدم تحرک هست.

  • میخوایم بگیم که سیستم پردازش افکار انسان یعنی چی اصلن؟
  • چطوری میتونیم ذهنمون رو برنامه ریزی کنیم برای هرروز ورزش کردن؟
  • مغز انسان بر اساس چه دستور العملهایی کار میکنه؟ و موانع ذهنی یعنی چی؟
  • ما چطور میتونیم ورزش کنیم؟ راه روش ورزش کردن چیه ؟ اصول اولیه یه ورزش با نشاط و ساده چیه؟
  • چطوری میتونیم از تنبلی فرار کنیم؟
  • یه آدم چکار باید بکنه که همیشه خدا احساسش خوب باشه؟
  • چرا ما همش از زیر ورزش کردن در میریم؟ علت تنبلیمون چیه؟ راه کارش کدومه؟
  • تا کی باید فقط آرزو کنیم؟ کی میتونیم به جای رویا پردازی اقدام کنیم؟
  • اصلن رویا چیه و ربطش با اقدام کدومه ؟ چه عواملی مانع از اقدام کردن ما میشن؟

و هزارتا چگونه و چطور دیگه که همشون توی زندگی یه انسان ورزشکار وجود داره.

بسیاری از ما ها رویاهایی داریم که هیچوقت برای بدست آوردنش تلاش نکردیم ، دوست من یکم فکر کن:

اگر امروز وقتش نیست؟ پس کی؟

اگه الان که تو دلت تصمیم به تغییر گرفتی وقتش نیست و یه چیزی تو ذهنت میگه بذارش برای بعد…

پس آخه کی وقتشه ؟                        

کی باید تغییر کنی؟

کی باید شروع کنی؟                         

کی باید اقدام کنی؟

بالاخره کی و کی و کی باید زندگیتو اونطوری بسازی که خودت دلت میخواد ؟

تا کی میخوای رویاهاتو به تعویق بندازی ، کی میخوای یه بار برای همیشه تغییر کنی؟

مگه چند بار دیگه به دنیا میایی؟ چند بار دیگه جوون میشی و چند بار دیگه توی شرایطی قرار میگیری که توان انجام اراده ها و رویاهاتو داری؟

مطمئن باش هیچکسی نمیاد توی زندگیت، که یه زندگی شاد و سلامت و آروم رو برات کادو پیچ کنه و بهت هدیه بده ، باید بدونی که فقط و فقط خودتی که میتونی اونو خلق کنی.

خب قبل از ادامه کار لازم هست که من خودمو معرفی کنم و بگم که اصلن من کیم که انقده تند و تند و با آب و تاب صحبت می کنم و این مطالب رو از کجا آوردم و هدفم چیه؟

توی قسمت بعدی من بیوگرافی خودم رو تقدیم حضورتون میکنم و موضوعات کلی رو با هم مرور میکنیم و از فایل سوم به بعد شروع میکنیم به موشکافی موضوع و وارد جزئیات میشیم ، پیشنهاد میکنم که بیوگرافی رو دنبال کنید ، چون واقعا میتونه بهتون کمک کنه که ذهنتون نسبت به موضوع باز تر بشه ، ولی خب اگه حوصله ندارید میتونید از قسمت سوم این فایل صوتی کار رو ادامه بدید.

 

 

برای ذخیره یا گوش دادن به اپیزود شماره ۱ 

از مجموعه پادکستهای چگونه ذهنی ورزشکار داشته باشیم

از لینک زیر اقدام بفرمائید:

 

دانلود

 

مطالعه بیشتر